zpět na výpis příspěvků

Report porotce - 3.11.2018 - Hodonín

Report porotce - 3.11.2018 - Hodonín titulní obrázek

Jun-I-D-STT

 1. Místo: Holeňák František – Šalamounová Nela – TK Fortuna Zlín (trénuji tento pár)
  1. Tento pár osobně trénuji a tudíž jsem rád, že vyhrál. V mém hodnocení skončil na shodném 2-3.místě. Dokáží v tomto věku obdivuhodně vnímat napojení a vyvážení jeden druhého. Oba mají určitě slibnou budoucnost je však potřeba zapracovat ještě na postavení hlavy a občas padající levá strana partnera (důsledek až příliš velké snahy o vyvážení). Partnerka by měla zase více myslet na to, aby se nedostávala před partnera a nepadal ji pravý loket. Co se týká pohybu je vidět velký potenciál, který ale zatím není plně rozvinut. Zatížení do nohy a využití kotníku pro akceleraci jistě tento pár i v kategorii C posune na vrchní příčky.
 2. Místo: Mikulášek Ondřej – Kudličková Karolína – Taneční klub H+L Vyškov
  1. U mě na shodném umístění jako pár předešlý tudíž 2-3.místo. Pár má očividně talent pro měkké snižování a správně používání noh. Pohyb díky tomu vypadá velmi přirozeně. Bohužel občasné pozdní příprava volné nohy do budoucího směru stejně jako porušení vertikální linie při snižování tuto ladnost dokáže narušit a pár pak často vypadá trochu kymácivě. Díky tomu často trochu trpí i horizontální linie loktů obou partnerů.
 3. Místo: Pažitný Marek – Demovičová Tamara – KST Petan Pezinok při TC Charizma (SVK)
  1. U mě pár skončil až na 6.místě. Chápu kolegy proč ho dávali tak vysoko. Pár vypadá velmi dobře. Takto si představuji, že by měly vypadat všechny páry z ČR. Pár správně stál na začátku tance a bylo vidět, že se snaží o správné věci, bohužel však měl problémy s udržením postavení a kontaktu v průběhu tance. Zdálo se mi, že si nedokázal příliš poradit s více páry na parketě a často se dostával do nesnází. Já pár většinou viděl rozsypaný a nesoustředěný, každý bohužel snižoval v jiný moment a díky tomu nedokázal správně zatížit a využít stojnou nohu pro získání energie. 
 4. Místo: Ščepka Matěj – Gertnerová Kristýna – KST Swing Kroměříž
  1. U mě na 5.místě. Oba jednoznačně ví, kde mají vůči sobě stát a mají znalost o správném směrování a rotacích v jednotlivých variacích. To není v této kategorii vždy samozřejmostí. Bohužel pár působí obecně trochu bez energie ve vršku a partner se trochu hrbí. Při snižování by se pár také mohl pokusit jít trochu víc dolu a tím získat více energie, obecně jsem měl pocit, že mi ukazuje jednotlivé figury a rotace než samotné tancování. Pokud danou techniku doplní trochou síly myslím, že bude velmi těžkým soupeřem pro ostatní.
 5. Místo: Pařízek Patrik – Kapušňáková Nela – TK Fortuna Zlín (trénuji tento pár)
  1. U mě na 4.místě. Pár má perfektní energii co se týká držení centra a protažení ve vertikální i horizontální linii. Síla, kterou tento mladý pár dokáže využít, nejen pro protažení jednotlivých částí těla, ale i pro akceleraci ze stojné nohy, je si myslím obdivuhodná. Bohužel, pár sem tam nedokáže udržet správné postavení. Partneři se pak dostanou příliš před sebe a díky tomu si začnou zavazet což vede k potížím v pohybu. I přesto, že se dokáži vrátit zpět do dobrého postavení tato nejistota je často rozhodí a síla, kterou mají pak nejde vidět. Doporučuji pracovat tedy na správném postavení vůči sobě. (pozn.: je to tak trochu doporučení pro mě, ale doufám, že když si to přečtou tak se o to budou ještě více snažit :-)..)
 6. Místo: Přikryl Jiří – Krejčířová Alice – TK Gradace Kroměříž 
  1. Pro mě jednoznačný vítěz. Upřímně jsem si myslel, že je to pár ze Slovenska, který si přijel pro body. Což jak zjišťuji není pravda a o to víc jsem rád, že takový pár je z ČR. Pár perfektně stál vůči sobě a při snižování si připravoval správně volné nohy do budoucího směru, což mu umožnilo být stále nad stojnou nohou a tu pak využít pro akceleraci, kterou nikdo z ostatních párů nedokázal napodobit. Jeho držení centra a využití stojné nohy především ve Valčíku mě příjemně v této kategorii potěšilo. Viděl jsem ho, jestli se nemýlím i před týdnem v Uherském Hradišti, kde se párů nedařilo být tak kompaktní jak zde. Je pravda, že sem tam, k rozpadnutí došlo a pokud se mu připletl pár do cesty vypadal, že by nejradši přestal tancovat a šel si to s ním vyříkat, což jistě do tančení nepatří. Pro mne to ale byli nepodstatné věci vzhledem k tomu co dokázal vyprodukovat za pohyb a postavení. Doporučil bych snad jen uvědomit si, že diváci a porotci se přišli podívat na krásné tancování a potěšit se ladností pohybu na hudbu a pokud pár vypadá tak trochu vztekle, může to logicky vést k horšímu umístění než jaké pár nejspíš očekává. Přeci jenom jsme jen lidi a tak jako v běžném životě na nás působí věci, jako optimismus a sebevědomí nebo na druhé straně naštvání a dávání najevo, že s něčím nejsem spokojený. Pozor porotce může tomuto jednoduše uvěřit, protože máme málo času na to vás ohodnotit?. (pozn.: Pokud se pár necítil naštvaně tak se omlouvám, přišlo mi to tak. Na druhé straně pokud mi to tak přišlo tak to také asi není úplně to správné;)..)
 7. Místo: Kolárik Martin – Gračková Nina – MS Dance Trenčín (SVK)
  1. U mě na 7. místě. Pár už jsem viděl také před týdnem v Uherském Hradišti. Velmi pěkný a co do výšky, vyvážený pár, který však musí zapracovat především na vnímání společného vyvážení. Pokud vytváří postavení tak by se pomocí uvolnění kolen měli partneři o sebe, byť třeba mírně, vyvážit. To by způsobilo, že by tančili jako jedna osoba a neděli by se jim tak výrazné poruchy držení především při snižování. Partneři by se také měli vyvážit více každý do své levé strany, což by jim pomohlo k lepšímu pohybu.

Jun-2-D-STT

 1. Místo: Zaduban Lukáš & Lesáková Veronika - Starlet Brno TK Orel Telnice (CZ) (tento pár trénuji)
  1. U mě pár na prvním místě. pár je správně vyvážení a snižuje do správné nohy, díky čemuž je schopný vytvořit velkou hutnou energii. V budoucnu by se měli partneři více zaměřit na vytažení do své levé strany, odstranění vertikálních poruch při snižování a lepší floorcraft. Největší problém má pár totiž při střetu s jiným párem. Absolutní zastavení na jeden či více taktů je nepřípustné.
 2. Místo: Mikulášek Ondřej & Kudličková Karolína - Taneční klub H+L Vyškov (CZ)
  1. Pár jsem hodnotil už v Juniorech 1. Pár zatančil velmi podobně jako v jedničkách jen s tím rozdílem, že měl více prostoru a mohl více ukázat svůj měkký pohyb. Zde díky většímu prostoru vynikl ještě jeden problém a to se směrováním a vedoucími stranami. Občas pár přetáčí příliš brzy a díky tomu ztrácí hutnost pohybu a plynulý tok energie po parketu. Pokud by se na toto ještě zaměřil mohl by být opravdu velmi velmi silný.
 3. Místo: Imamovič Alen & Juríková Romana Ema - TK Dansovia Bratislava (SVK)
  1. Nejvyšší pár soutěže a v mém hodnocení na 4. místě. Pár měl vcelku výškový rozdíl, se kterým se dle mého, ne úplně dobře srovnával. Doporučil bych partnerovi více snížit a tím tento rozdíl poněkud zjemnit. Obecně jsem postrádal ve švihových tancích zdvihy a snížení. Pár ale vypadal velmi elegantně a nedělal zásadní chyby ve směrování.
 4. místo: Ščepka Matěj & Gertnerová Kristýna - KST Swing Kroměříž (CZ)
  1. U mě pár na třetím místě. Jak jsem již psal v Juniorech 1, pár má kvalitní znalosti techniky v oblasti směrování, vedení stran a zdvihu a snížení. Bohužel nedostatečné vertikální a horizontální vytažení působí poněkud zvadle a neumožňuje páru prozatím atakovat vyšší příčky. Stačí však málo a může být pro svoji konkurenci velmi nebezpečný.
07.11.2018 02:01 Michal Drha
  Přidat článek